تبلیغات
گروه فرهنگی انصار المهدی - عمل در دنیا حساب در قیامت

عمل در دنیا حساب در قیامت

درس هایی از قران

ایت الله قرائتی:

یکی از نام های قیامت ((یوم الحساب))است.

سوال: چرا در دنیا خدا به حساب ما نرسیده و پاداش و جزا نمی دهد؟

جواب:

الف): یک عده مثل شهیدان ,که در دنیا نیستند که پاداش بگیرند.

ب): یک عده هم کارشان چه بد و چه خوب, اثاری در طول تاریخ دارد که در پایان ان باید محاسبه شود مثلا: یکی برای خدمت به مردم منبع ابی می سازد,نمیشود گفت: بیا این مزد و جایزه, چون ممکن است از منبه اب تا چند قرن بعد استفاده کنند و انکه اختراعی کرده قرن ها مردم از ان استفاده کنند, پس باید صبر کنیم تا اخر, ببینیم چند نفر از ان استفاده میکنند.

ج): فردی بد کرده است, حال اگر جزایی ببیند, مثل شلاق و تبعید و زندان, تلخی ان به دیگران مثل پدر و مادر, زن و فرزند, دوست و همسایه هم سرایت میکند, با این که انها گناهی ندارند, مثلا: اگر بر سر مظلومی زد, دستش فلج شد, تمام بستگان او هم غصه می خورد, ولی در اخرت این سرایت وجود ندارد.

د): دنیا زمینه برای افراد نیست. مثلا: جزا و پاداش(ص) در دنیا چه باشد؟ جزای امام خمینی(ره)؟ صبحانه عسل, قالی ابریشمی, هواپیمای شخصی, دیگران هم از اینها استفاده میکند. جزای صدام؟ گلوله به سرش, بدنش را سوراخ سوراخ کنیم؟ او که هزاران بسیجی و انسان های خوب و شریف, کودکان بیگناه را به خاک و خون کشید و استانها و شهر ها را ویران کرده است. دنیا ضرفیت پاسخگویی را ندارد[ سه شنبه 17 شهریور 1394 ] [ 06:58 ب.ظ ] [ علی عبد اللهی ]